Zalety tańca od najmłodszych lat

zalety tańca od dzieckaTaniec ma szeroki wachlarz zalet, dlatego z pewnością warto zachęcać dziecko, aby pozwoliło się zapisać na lekcje nauki. Jako, że stylów tanecznych jest wiele, z pewnością dziecko odnajdzie się w którymś z nich i wyciągnie z niego dużo dobrego do własnego życia oraz rozwoju.

ZALETY TAŃCA

  • Taniec rozwija fizycznie. Dziecko, które uczęszcza na zajęcia taneczne, ma zdecydowanie bardziej skoordynowane ciało, potrafi wykonywać skomplikowane ćwiczenia fizyczne, jest sprawniejsze i posiada lepszą kondycję od innych rówieśników.
  • Taniec rozwija psychicznie. Udowodniono, że dzieci, które uczęszczają na lekcje tańca, potrafią się bardziej skupić na wykonywanych czynnościach. Ponadto dzieci tańczące są zdecydowanie bardziej dojrzałe oraz bardziej odpowiedzialne niż pozostałe dzieci. Jasno widzą swój cel i potrafią z determinacją do niego dążyć. Dziecko uczęszczające na zajęcia taneczne szybciej się uczy i zapamiętuje.
  • Taniec rozwija emocjonalnie. Dzieci tańczące muszą umieć pokazywać swoje emocje zarówno tańcem, jak i mimiką twarzy oraz gestami.
  • Taniec uczy współpracy oraz samodzielności, ponieważ wymaga umiejętności tańczenia zarówno w grupie, jak i radzenia sobie w solówkach.
  • Taniec rozwija pod względem obycia. Dzieci, które tańczą, bardzo często zmuszone są wyjeżdżać na różnego rodzaju pokazy, czy mistrzostwa taneczne. Dzięki temu poznają dużo ludzi, uczą się nawiązywać nowe znajomości oraz tego, jak zachowywać się w gronie innych osób.
  • Taniec uczy radzić sobie ze stresem. Dzieci zmuszone są występować na różnego rodzaju scenach, przed liczną publicznością. Dzięki temu ich zdolności radzenia sobie w stresowych sytuacją z każdym następnym konkursem maleją, przez co dzieciom łatwiej jest znosić stresy przed egzaminami w szkole.
  • Taniec uczy samodyscypliny. Dzieci zdają sobie sprawę z tego, że na ich wyniki taneczne wpływ ma wiele czynników, dlatego pilnują siebie, aby nie robić tego, co mogłoby im zaszkodzić. Ponadto takie dzieci są bardziej zorganizowane i potrafią sobie rozplanować czas tak, aby się z wszystkim wyrobić.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s