Ćwiczenia, dzięki którym zrobisz szpagat

Ćwiczenia na szpagatUmiejętność zrobienia szpagatu, wymaga systematycznego wykonywania ćwiczeń rozciągających wraz z poprzedzającą je rozgrzewką. Ćwiczenia te wymagają zaangażowania oraz regularnego poświęcania czasu. Jeżeli zastosujesz się do tej zasady, już po upływie kilku tygodni, możesz nauczyć się wykonywać szpagat. Pamiętaj jednak, że nie od razu Rzym zbudowano, dlatego bądź cierpliwa, a zanim się spostrzeżesz, Twoje mięśnie uzyskają właściwą gibkość.

Przede wszystkim, pamiętaj aby przed każdym rozciąganiem, wykonać około 10-cio minutową rozgrzewkę, która odpowiednio przygotuje Twoje mięśnie na ćwiczenia zasadnicze. W tej rozgrzewce możesz truchtać w miejscu, wykonywać pajace, przysiady, squaty, podskoki, skipping A oraz C, a także wymachy nóg w przód oraz do boku.

Podstawowe ćwiczenia rozciągające:

  1. Usiądź na ziemi, wyprostuj nogi w kolanach, a następnie schylaj się do nich, trzymając proste plecy i dokonując pogłębienia.
  2. Następnie wykonaj dokładnie to samo ćwiczenia, natomiast z lekko oraz mocno rozchylonymi nogami.
  3. Usiądź w siedzie płotkarskim i wykonuj skłony najpierw do jednej nogi, a następnie do drugiej.
  4. Złącz stopy natomiast kolana rozszerzaj tak, aby dotknęły podłogi.
  5. Zrób wykrok w przód, połóż ręce na biodrach i przy wyprostowanych plecach, wykonuj pogłębienia. Następnie zmień nogę.
  6. Daj nogę na parapet i wykonuj skłony najpierw do jednej nogi, a następnie do drugiej, po czym zmień nogę opartą na parapecie i ponownie wykonaj to ćwiczenie.

Po wykonaniu tych ćwiczeń postaraj się maksymalnie rozluźnić swoje mięśnie. W tym celu potruchtaj, poskacz na skakance i poruszaj nieco biodrami oraz kolanami, wykonując koliste ruchy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s