RUMBA

zmysłowy taniecRUMBA to taniec towarzyski, wchodzący w skład tańców latynoamerykańskich. Taniec ten zakorzeniony jest na Kubie. Jego charakter nasycony jest namiętnością i miłością. Zadaniem partnera w tym tańcu jest wyeksponowanie swojej partnerki i jej seksapilu, przy równoczesnym prowadzeniu jej. Partnerka ma zaś kusić partnera, a następnie wymykać się  jego objęć, prowadząc swego rodzaju grę.

Rumba może być liczona w dwóch rytmach

  • rytm square – raz, dwa, trzy, cztery
  • rytm cubana – cztery, raz, dwa, trzy

Krok podstawowy w rumbie odbywa się w rytmie: wolny, szybki szybki. Trzymanie zaś może być zarówno otwarte, jak i zamknięte. Cechą szczególną jest chodzenie na wyprostowanych nogach.

Taniec ten wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz doskonałego panowania nad wykonywanymi ruchami. Jednakże pomimo pewnych obowiązujących zasad i norm związanych z techniką rumby, najważniejsza w tym tańcu jest umiejętność pełnego zaangażowania emocjonalnego, a także wyeksponowania swojej seksualności. Partnerka musi uwodzić swojego partnera, patrzeć mu głęboko w oczy, żeby zaraz odwrócić swój wzrok i kierunku „innego”, powodując zazdrość partnera. Kobieta wcielająca się więc w swoją rolę w tym tańcu, musi być odważna, a także umieć wykonywać różne zmysłowe ruchy. Rumba z pewnością wymaga pewnych umiejętności aktorskich.

Następną cechą rumby jest kusy strój partnerki, kuszący i odsłaniający jej wdzięki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s