Buty taneczne a typ tańca

Buty do tańcaW zależności od typu tańca, powinno dobierać się inne modele obuwia tanecznego. Ważne jest, aby zdawać sobie z tego sprawę, by zagwarantować sobie jak największy komfort podczas tańczenia. Z pewnością więc w żadnym stopniu nie jest obojętne, jak będą wyglądały nasze buty do tańca. Zapraszamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się więcej w tym temacie.

Obuwie taneczne – jest to specjalny typ obuwia dostosowany do konkretnego typu tańców towarzyskich. Buty te można podzielić ze względu na rodzaj tańca towarzyskiego. I tak do pierwszej grupy wlicza się obuwie stworzone no tańców standardowych, zaś do drugiej do latynoamerykańskich, czyli tzw. łaciny.

MĘŻCZYŹNI

Zarówno do standardu, jak i łaciny potrzebują obuwia zakrytego, wykonanego ze skóry naturalnej, posiadającego podeszwę z tzw. łosiówki. Buty te powinny być sznurowane i posiadać obcas od 2,5-4,5 centymetra.

KOBIETY

Jeżeli chodzi o damskie obuwie taneczne, występuje tutaj podział ze względu na buty do standardu oraz do łaciny.

  • standard – w tym typie tańce, buty powinny zakrywać zarówno palce, jak i piętę. Takie obuwie najczęściej są wykonane z satyny oraz posiada podeszwę z łosiówki. Mogą one być zapinane na pasek przy podbiciu lub nie posiadać paska. Jeżeli zaś chodzi o obcas, to powinien on mieścić się w granicy od 4 do 7 cm ( 1,5-2,5 cala).
  • łacina – w tym rodzaju tańca, obuwie powinno odkrywać palce, natomiast zakrywać piętę. Bardzo często takie buty są wykonane ze skóry naturalnej, bądź pokryte satyną. Podeszwa standardowo jest wykonana z łosiówki, zaś zapięcie znajduje się na podbiciu bądź przy kostce. Natomiast obcas, powinien mieścić się w  granicy od 4-9 cm (1,5-3,5 cala).

OBCAS

W obuwiu dla kobiet dzieli się na cztery typy: slim, flare, cuban oraz klocek.

Obcas slim – to cieniutka szpilka, która wygląda bardzo delikatnie, natomiast jest mniej stabilna. Ten typ obcasa zaleca się doświadczonym tancerkom. Jego standardowa wysokość to 6,5 lub 8 cm.

Obcas flare – to obcas przypominający nieco kieliszek, bowiem rozszerza się on od dołu w górę. Zapewnia on stabilność oraz wygodę. Jego standardowa wysokość to 5-7 cm.

Obcas cuban – to bardzo stabilny typ obcasa, który został stworzony dla średnio zaawansowanych tancerzy.

Obcas klocek – to obcas stworzony dla dzieci, który zapewni im komfort oraz stabilność podczas tańca.

Kwestią oczywistą jest, że tancerki początkujące powinny wybierać obuwie o niższym obcasie, natomiast w miarę nabierania doświadczenia, stopniowo zwiększać wysokość obcasa.

RODZAJ OBUWIA

Zaleca się, aby pierwszym obuwiem tanecznym były buty do latynoamerykańskich tańców, przykładowo buty do salsy, gdyż są one o wiele bardziej uniwersalne i bez przeszkód można w nich tańczyć nawet standard, co w odwrotnym przypadku jest już niemożliwe.

RODZAJ PODESZWY

Obuwie taneczne przeznaczone do tańców latynoamerykańskich posiadają dwie możliwości wyboru podeszwy: standardową oraz profesjonalną. Pierwszą zaleca się tancerkom początkującym, bowiem jest ona sztywna, dzięki czemu idealnie podtrzymuje stopę. Zaś podeszwa profesjonalna jest bardzo miękka, przez co można ją wygiąć w każdą możliwą stronę. Z tego powodu lepsza jest ona dla doświadczonych tancerek, które są w stanie zapanować nad swoimi stopami.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s