Napalcówki – kiedy należy je kupić?

Cieliste napalcówki StakatoW zależności od rodzaju tańca, należy dobrać właściwe obuwie, które umożliwi tancerzowi komfort, idealną przyczepność do podłoża, ale także ułatwi mu wykonywanie różnych, często skomplikowanych figur tanecznych.  Tak więc tej kwestii nie można bagatelizować.

Z niniejszego postu dowiecie się, w jakim przypadku warto zakupić napalcówki, a także poznasz rodzaje tego typu nakładek na stopy.

Napalcówki są to najogólniej mówiąc materiałowe lub skórzane nakładki na palce, które idealnie dopasowują się do anatomii stopy, nie krępując jej, dzięki czemu ich używanie jest bardzo wygodne oraz funkcjonalne. Jednakże wiadomo, że nie nadają się one do każdego rodzaju tańca. Najlepiej sprawdzają się w jazzie. Dzięki nim wykonywanie skomplikowanych piruetów i obrotów jest łatwiejsze, nogi nie ślizgają się po parkiecie, a doskonale się go trzymają. Jeżeli więc jesteś tancerką jazzową to zdecydowanie spróbuj tańczyć w napalcówkach – zobaczysz różnicę! O ile buty jazzówki bardzo często ograniczają stopę, to w napalcówkach ten problem znika.

Rodzaje napalcówek:

– napalcówki bezpalcówki – zdecydowanie łatwiej jest w nich utrzymać równowagę; stanowią one ochronę śródstopia przed urazami;
– napalcówki z pojedynczą gumką podtrzymującą;
– napalcówki z powójną gumką podtrzymującą – ten model lepiej dopasowuje się do stopy, niż model wymieniony powyżej;- napalcówki materiałowe – bardziej się ślizgają, dzięki czemu umożliwiają wykonywanie piruetów;
– napalcówki skórzane – zapewniają większą przyczepność do parkietu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s