Kupujemy baletki – cenne porady

Baletki do tańcaKupno butów to kwestia, która zawsze wymaga przemyślenia. Nawet do chodzenia nie kupimy butów, które po prostu po kilku wyjściach okażą się kompletnym szajsem, więc tym bardziej należy zastanowić się przed zakupem butów do tańca (obojętnie jaki by to taniec nie był). Dzisiaj natomiast przemyślimy zakup baletek do tańca.

W zasadzie kluczową rolę w tym temacie odgrywa dobór właściwego materiału. Baletki do tańca powinny być bowiem wytrzymałe oraz muszą zapewnić wygodę podczas użytkowania, chroniąc także tancerza, bądź dziecko w szkole (któremu kupujemy tego typu obuwie zmienne do szkoły) przed upadkiem lub ślizganiem się.

Jaki materiał wybrać?

Baletki możemy spotkać w trzech wersjach materiałowych: skórzane, satynowe oraz płócienne. Najlepiej zazwyczaj sprawdzają się baletki, które zostały wykonane z najwyższej jakości skóry, następnie zaś te z płótna.

Jakimi kryteriami się kierować?

Wybierając baletki do tańca przede wszystkim zależy nam na ich wytrzymałości, ale równie istotnym czynnikiem jest ich wygoda oraz właściwa wentylacja. Nie warto więc kupować baletek, które nie są wykonane z najwyższej jakości materiału.

Jaką podeszwę wybrać?

W sklepach najprawdopodobniej znajdziesz dwa rodzaje podeszwy w baletkach: pełną oraz dzieloną. Podeszwa pełna najlepiej nadaję się podczas nauki standardowych tańców. Ponadto jest wielu tancerzy amatorów sądzi, iż jest ona najwygodniejsza. Natomiast podeszwa dzielona stworzona jest do tańców, w których stawia się na odpowiednie wyeksponowanie pracy stóp.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s