Kiedy można zacząć tańczyć na pointach?

Pointy StakatoW dzisiejszym wpisie odpowiemy sobie na pytanie: kiedy można zacząć tańczyć na pointach?! Jest to bowiem kwestia, która niestety bardzo często jest źle przedstawiana. Nieprawdziwe informacje w tej kwestii mogą natomiast wywołać bardzo nieprzyjemne konsekwencje dla dziecka, które rozpocznie tańczyć na pointach zbyt wcześnie. Nie jest to więc kwestia umiejętności,a tym bardziej nie powinna być to kwestia ambicji.

Jeżeli więc zależy Ci na zdrowiu Twojego dziecka, zapraszam Cię do zapoznania się z niniejszym wpisem.

POINTY – są to klasyczne twarde baletki, wytwarzane z mocno spojonych ze sobą warstw kartonu oraz materiału. Bardzo często same czubki pointów są robione z gipsu, natomiast ich podeszwy wykonywane są ze skóry, zaś wierzch z satyny. Tańczenie na pointach (czyli na samych czubkach tych specjalnych baletek) to cel i wręcz marzenie każdej początkującej baletnicy. Sprawia to bowiem, że może się ona czuć niesamowicie lekko, jakby niemal latała.

JEDNAK (i tutaj uwaga!!!) ważne jest to, aby na pointach nie zacząć tańczyć za szybko, ponieważ może to spowodować deformację stóp, a także narazić dziecko na częstsze kontuzje w przyszłości. Co więcej, tańczenie na pointach wymaga już pewnego rodzaju dojrzałości psychicznej, gdyż zbyt małe dziecko nie jest w stanie pojąć potrzeby znoszenia bólu oraz ogromnego dyskomfortu dla jedynie pięknej wizji artystycznej. Może to więc w jego umyśle nakreślić wielki uraz, który spowoduje odrazę do baletu, a przecież nie o to chodzi!

 Z tego powodu ustalona została światowa norma, która zabrania tańczenia na pointach dzieciom poniżej 11 roku życia.

Z pewnością więc, w troskę o swoje dziecko, nie należy tej normy przekraczać, ani naginać przez swoje ambicje, a nawet zapewnienia nauczycieli, że dziecko już jest gotowe. Warto poczekać i być cierpliwym, aby nie zrazić dziecka do baletu, pozwolić mu dojrzeć fizycznie oraz psychiczne, a co najważniejsze nie zdeformować mu stóp [!]

A CIERPLIWOŚĆ SIĘ NAPRAWDĘ OPŁACA!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s