Taniec – ambicją rodziców

6f1427a79c402f464b23d54bb31c85ccTaniec jest piękną dziedziną nie tylko sportową, ale przede wszystkim artystyczną, kulturalną i bardzo życiową. Wiąże się z nim niesamowita pasja oraz uczucia, które odradzają się w miarę zaangażowania. Brzmi bardzo pięknie, natomiast co jeżeli taniec jest wyłącznie ambicją rodziców? Czy wtedy faktycznie dziecko może go pokochać i uczynić z niego swój styl życia? Czy nie jest czasem tak, że dziecko może tylko się zrazić i wręcz znienawidzić to, co miało mu posłużyć ku dobremu? Zapraszam do przeczytania krótkiej lektury na ten temat!

Nie tylko w tańcu, ale także w każdej innej dyscyplinie życia, która może stać się pasją dziecka, najważniejsze jest to, aby to ono zadecydowało, czy chce się w to zaangażować. Ważne jest, aby nie odczuwało żadnej presji ze strony rodziców, czy bliskiej rodziny. Ponieważ bardzo często, kiedy robi się coś tylko i wyłącznie dla mamy czy taty, ostatecznie okazuje się, że to przestaje cieszyć, co więcej nie czujesz się spełniony, a jednocześnie masz świadomość, że przerywając zadasz cios najbliższym. Dlatego brniesz w to coraz bardziej unieszczęśliwiając siebie. W ten sposób pomału tracisz wiarę w swoją wolną wolę, w szczęście, w możliwość robienia czegoś, co sprawi Ci wreszcie satysfakcję.

Ostatecznie drogi są dwie:

  • będziesz jeszcze przez długie lata męczyć się robiąc coś tylko dlatego, że masz świadomość, że uszczęśliwia to wszystkich innych, tylko nie Ciebie;
  • w tajemnicy przed rodziną zaczniesz opuszczać zajęcia, a kiedy w końcu się o tym dowiedzą to wywoła w nich podwójny żal.

DROGI RODZICU!

Jeżeli borykasz się z taką sytuacją – dla dobra swojego dziecka zapomnij o swoich rodzicielskich ambicjach. Inaczej dla Twojej pociechy taniec stanie się wyłącznie przykrym zajęciem pozaszkolnym, do którego zmuszają go rodzice. Pozwól więc swojemu dziecku pokochać taniec w sposób personalny, nie wywołując na nim żadnej presji, a będziesz obserwować coraz to większe postępy, a przede wszystkim satysfakcję Twojej pociechy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s