W jakim wieku zacząć tańczyć?

a082f96e02ded9cb5c2455e04c710e82Bardzo często rodzice, którzy chcą posłać swoje maluchy na zajęcia taneczne, zastanawiają się: „czy nie jest jeszcze za wcześnie?” Zaś dzieci, które już nieco podrosły zastanawiają się: „czy nie jest już za późno, by nauczyć się tańczyć?” W zasadzie kwestia początku przygody z tańcem jest sprawą bardzo indywidualną, więc nie można jej zbytnio uogólniać. Postaramy się jednak znaleźć złoty środek i spróbujemy odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie.

 

 

DLA RODZICÓW MAJĄCYCH DYLEMAT, CZY POSŁAĆ SWOJĄ MAŁĄ POCIECHĘ NA ZAJĘCIA TANECZNE:

dance-695198_640

Faktem jest, że im osoba jest młodsza, tym łatwiej jest jej się czegoś nauczyć, a także opanować swoje ciało. Dlatego, jeżeli dziecko od małego chce tańczyć – powinno mu się na to pozwolić. Dzięki temu nie tylko zyska ono pasję, która pozwoli mu szybciej dojrzeć, ale także nauczy się wyrażać siebie, swoje emocje oraz uczucia, co ukształtuje jego charakter. Warto więc posyłać swoje dzieci na zajęcia taneczne od najmłodszych lat. Osiągnięcie koordynacji ruchowej pozwoli im także na rozwój w wielu innych dziedzinach życia codziennego, a nawet w nauce.

DLA OSÓB, KTÓRYM WYDAJE SIĘ, ŻE SĄ JUŻ ZA STARE, BY ZACZĄĆ UCZYĆ SIĘ TAŃCZYĆ:

Bardzo często mówi się, że aby osiągnąć sukces w tańcu, trzeba ćwiczyć od najmłodszych lat. a382f02ee07cd339264cd5623489ea35Istnieje jednak bardzo dużo przypadków, w których osoby rozpoczynały swoją drogę z tańcem w późnym wieku (np. Thierry Verger – lat 29) i udało im się odnieść naprawdę spektakularne rezultaty. Tak naprawdę wszystko zależy od zaangażowania oraz pracy własnej nad swoim ciałem, ale także nad umysłem. Niewątpliwie jednak wypracowanie techniki wymaga wielogodzinnych treningów i przede wszystkim ciężkiej pracy.

Jeżeli więc masz w sobie wystarczająco dużo siły i samozaparcia, by w starszym wieku zacząć uczyć się tańca – po prostu to zrób! Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu i zaangażowania, bo jeżeli nie spróbujesz to na pewno będziesz żałować! Nawet do tak popularnego i przede wszystkim profesjonalnego i wymagającego programu jak You Can Dance przychodziły osoby, które zaczęły uczyć się tańca zaledwie 2 lata wcześniej, a prezentowały niebywałą technikę oraz dojrzałość taneczną.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s