Jak dobrać odpowiednie buty do tańca na obcasie?

W niniejszym artykule znajdziecie odpowiedź na pytanie: JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE OBUWIE TANECZNE NA OBCASIE.

obwódBardzo częstym dylematem, szczególnie dla początkujących tancerzy jest wybór właściwych butów do tańca. Problem leży w tym, że nie wiemy, czym kierować się przy ich wyborze, aby służyły nam przez wiele lat w wysokim komforcie ich użytkowania.

Po pierwsze, buty do tańca muszą być wygodne. Żadna ich część nie może uciskać naszej stopy.

Po drugie, należy wybrać takie buty, które będą posiadały pasek przy kostce, dzięki czemu zapewnimy jej ochronę przed kontuzją, na którą jesteśmy narażeni. Dzięki takiemu paseczkowi nasza stopa będzie bardziej stabilna.

Po trzecie, obuwie taneczne musi być idealnie dopasowane do całej stopy. Takie buty powinny mocno przylegać oraz trzymać piętę, dzięki czemu dodatkowo będziemy odczuwać większą stabilność.

Po czwarte, buty taneczne na obcasie powinny być zawsze kupione w rozmiarze mniejszym, niż nasze obuwie na co dzień. Co więcej nasze palce powinny nawet lekko wystawać poza but, gdyż ułatwia to tzw. „przyczepność” do parkietu.

Po piąte, jeżeli chcesz mieć wyłącznie jedną parę butów tanecznych, zaleca się, aby wybrać te w kolorze czarnym (gdyż jest to kolor uniwersalny, który będzie pasował do wszystkiego) oraz te ze skóry (ponieważ jest ona bardziej wytrzymała od satyny).

Po szóste, jeżeli chodzi o dobór podeszwy naszego obuwia, to należy wziąć pod uwagę trzy aspekty:

  • rodzaj parkietu – jeżeli tańczymy na śliskim podłożu (np. kafelki), wtedy poleca się wybierać obuwie z podeszwą z mikrogumy. Dzięki temu nie będziemy się na nim ślizgać i zapewnimy sobie większy komfort tańca. Jeżeli zaś tańczymy na parkiecie tępym, należy wybrać obuwie ze skórzaną podeszwą;
  • przeznaczenie obuwia – jeżeli obuwie taneczne potrzebne jest nam na imprezy typu wesele, studniówka itp. wtedy lepiej jest wybrać obuwie z podeszwą na mikrogumie, gdyż są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe oraz zapewnią nam lepszą przyczepność do parkietu. Jeżeli zaś podczas tańca wykonujemy dużą liczbę piruetów, obrotów oraz innych prac stóp, warto wybrać obuwie ze skórzaną podeszwą. Takie obuwie szybciej się zużywa i są one mniej stabilne na śliskim podłożu.
  • stopień zaawansowania tancerza – obuwie z podeszwą na mikrogumie poleca się początkującym tancerzom, natomiast obuwie z podeszwą skórzaną zaleca się tancerzom o większym stopniu zaawansowania – tym, którzy posiadają już wypracowane umiejętności i doświadczenie na parkiecie.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s